دانلود موسیقی سه بعدی دالبی و سوراند

ساخت موسیقی سه بعدی و صداگذاری دالبی دیجیتال - سوراند برای فیلم های سینمایی و آلبوم های موسیقی

به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت از سوی برخی افراد سودجو که به هیچ وجه تخصص در زمینه هنر عکاسی و صنعت استریوسکوپی (سه بعدی) ندارند . . . و با توجه به کپی برداری از مطالب و عکس های سه بعدی این وب سایت به منظور سوءاستفاده از مخاطبینی که آشنایی کافی با محصولات استاندارد سه بعدی و استریوسکوپی ندارند، بالاجبار عکس های سه بعدی و گالری سه بعدی را محدود نموده و فقط تعدادی از آنها را در ابعاد نمایش برای بازدید کنندگان محترم ارائه نموده ام که امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

تماس با ما

از شنیدن و ارائه پیشنهادات شما خوشحال خواهم شد.

_________________________________________________

در ابتدا اگر مایل به دانلود یک موسیقی با فرمت AC-3 ( دالبی 5.1 ) هستید می توانید از طریق لینک زیر آنرا دانلود کنید و با Windows Media Player پخش کنید. دقت نمائید اگر شما دارای سیستم پخش صوت دالبی یا HomeTheater نیستید موفق به شنیدن صدای دالبی - Surrond نخواهید شد و آن را به صورت کلاسیک و Stereo خواهید شنید. و اگر سیستم HomeTheater را در منزل دارید حتما به تنظیمات آن دقت کنید تا هم بتوانید صدای فیلم هایی را که دارای صدای 5.1 دالبی هستند را به درستی پخش کنید و هم موسیقی مذکور را . . . مطمئن باشید بعد از شنیدن صدا و موسیقی دالبی در سیستم 5.1 یا 7.1 دیگر استریو را فراموش خواهید کرد . . .

اگر از کامپیوتری (Desktop) استفاده می کنید که به سیستم صوتی دالبی مجهز است صدای بهتری را دریافت خواهید کرد و همچنین در صورت پدیدار شدن پیام ( مانند تصویر پایین ) در هنگام پخش با Windows Media Player دکمه Yes را بزنید تا موسیقی اجرا شود.

حقوق کپی رایت دالبی این اثر متعلق به فـرامـرز قــهرمانی فر می باشد و استفاده از آن بدون مجوز و هیچ درخواستی می تواند پیگرد قانونی به همراه داشته باشد.

با تشکر از توجه شما

جهت دانلود کلیک کنید: dolby-digital-ac-3-studio.ac3

جهت دانلود کلیک کنید: اطلاعات مربوط به فایل صوتی

دانلود راحت تر از: picfile.com

_________________________________________________

 

ساخت و صدابرداری سه بعدی دالبی دیجیتال و سوراند برای آلبوم های موسیقی و کنسرت ها . . .

شما می توانید صدای دالبی را از طریق یک دستگاه Home Theatere System خانگی شنیده و از صدای سه بعدی در قالب بلو-ری لذتی بیش از موسیقی و تصویر سه بعدی لذت بیشتری ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آموزش خصوصی و یا همکاری می توانید در تماس باشید.

تماس با ما

_________________________________________________

 

مطالب این بخش شامل معرفی دستگاه سینمای خانگی یا همان Home theater می باشد.

این مطلب با معرفی سینمای خانگی آغاز می شود و در ادامه لوازم مورد نیاز جهت داشتن سینمای خانگی بیان می شود. فرمت های صدا و نحوه چیدمان مناسب چنین فرمتی مشخص شده است.


سینمای خانگی چیست ؟

باید گفت که نمی توان سینمای خانگی را به راحتی توصیف کرد . اما اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم سینمای خانگی ترکیبی است از یک سری اجزا که به منظور شکل گیری حس لذت تماشای یک فیلم در سالن تئاتر در کنار هم جمع آمده اند. هنگامی که شما فیلمی را در سینمای خانگی تماشا می کنید، حس غوطه وری در تجربه آن لحظات فیلم بسیار بیشتر از زمانی که آنرا در یک تلویریون معمولی می بینید منتقل می شود. تعداد اجزای اصلی کمی هستند که تماشای تلویزیون را از رفتن به سینما متفاوت می سازن. یکی از بزرگترین عوامل متفاوت سازنده این جریان صدا ست. هنگامی که شما یک فیلم را در محیط سالن تماشا می کنید موسیقی و صدا و دیالوگ ها را تنها از پرده دریافت نمی کنید، بلکه آنها را در اطراف خود احساس می کنید. می دانید که یک فیلم استاندارد با ضبط خوب روی پرده دارای سه بلندگوی پخش صدا در پشت پرده است – یکی از آنها در سمت راست و یکی در سمت چپ و دیگری در وسط – و چند بلندگوی مختلف در سایر قسمت های سالن گسترده شده اند.
در سیستم صدای سه بعدی بخش های مختلف تراک های صوتی را از مکانهای مختلف می شنوید. به طور مثال هنگامی که کسی از سمت راست پرده چیزی بگوید شما این گفته را در آن سمت بیشتر می شنوید . در فیلمی چون جنگ ستارگان شما صدای غرش پرواز را از مقابل سالن تا پشت سر با کیفیتی می شنوید که احساس می شود یک سفینه فضایی به سمت دوربین آمده و از پرده بیرون می زند. شما بیشتر درگیر جو فیلم می شوید زیرا که احساس می کنید درون دنیای فیلم قرار دارید.
اصل مهم دیگر در یک سالن تئاتر ابعاد بزرگ پرده فیلم است. چرا که شما در یک فضای تاریک می نشینید و جریان فیلم را در ابعادی بزرگتر از واقعیت تماشا می کنید . کیفیت بالاتر تصویر از دیگر دلایل رفتن به سینماست. پروژکتورهای فیلم تصاویر بزرگ ، واضح و روشنی را ارائه می دهند. در حقیقت تصاویر بسیار واضح تر از چیزی هستند که ما در یک تلویزیون معمولی 21 اینچ می بینیم و در نتیجه تصاویر سیال تر و پویاتر به نظر می رسند اگر چه که ممکن است چنین چیزی را به طور آگاهانه تشخیص ندهیم اما همین مهم تفاوت قابل توجهی را به وجود می آورد که انگیزه تماشای فیلم در سالن را بیشتر می سازد.
ایده اصلی طراحی دستگاهی به نام سینمای خانگی خلق این المان ها با استفاده از امکانات موجود یک خانه است.

 


شما به چه چیزی نیاز دارید ؟

برای داشتن یک سینمای خانگی می بایست المانهای مذکور را در کنار هم داشته باشیم و برای بهره مندی از بالاترین سطح کیفیت تماشا می بایست حداقل موارد زیر را داشته باشیم:
- یک صفحه تلویزیون بزرگ ( که حداقل 27 اینچ باشد ) با وضوح تصویر بالا
- حداقل 4 بلندگو
- تجهیزات لازم برای شکستن امواج صدای فراگیر و ارسال آن به بلندگوها
مضاف بر داشتن تصویر شفاف ، شما به مکانی نیاز دارید که این تجهیزات را در آن مرتب نمایید و در نهایت کیفیت یک سیستم خوب سینمای خانگی به میزان پولی که شما هزینه می کنید بستگی دارد و اینکه چه میزان فضاهای انتخابی شما شرایط لازم را داشته باشد.

سینمای خانگی چیست ؟

اگر قصد ندارید تا هزینه بالایی را برای خرید یک سینمای خانگی صرف کنید و قبلا تلویزیونی را در ابعاد مناسب خریده اید و همچنین یک دستگاه استریو دارید ، می توانید سیستم خود را توسط یک جفت بلندگوی نسبتا ارزان و سایر اجزای مورد نیاز به یک سیستم خانگی خام تبدیل کنید. در ادامه نگاهی داریم به انواع تلویزیون ها ، دریافت کننده های صدای فراگیر ، بلندگوها و دستگاه های ضبط.
نکته اصلی که مجموعه سینمای خانگی را از تلویزیون های معمولی جدا می سازد، صدای فراگیر Surround Sound است. برای دریافت یک صدای شایسته شما به 2 تا 3 بلندگو در اطراف و پشت نیاز دارید. سیگنال های صوتی به کانال های چند گانه منشعب می شوند تا اینکه صدای متنوعی از درون بلندگوها خارج گردد.
برجسته ترین صدا از درون بلندگوهای جلویی بیرون می آید. وقتی که از فرد یا چیزی در سمت چپ تصویر صدا در بیاید شما این صدا را در بلندگوهای چپ دستگاه قویتر می شنوید. بلندگوی سوم در مرکز قرار می گیرد، تنها در پایین یا بالای صفحه تصویر.
این بلندگوی مرکزی بسیار با اهمیت است چرا که صداهایی را که از بلندگو های چپ و راست بیرون می آید قوی می سازد. این بلندگو تمامی مکالمات و افکت های صدای جلو را پخش می کند تا بنظر برسد که این صداها از وسط صفحه تصویر بیرون می آید ( بیش از آنکه از اطراف به گوش برسد ). بلندگوی عقبی ، انواع مختلف صداهای زمینه را در فیلم پوش می دهد ( نظیر پارس سگ، صدای جوی آب، پرواز هواپیما در بالای سر و غیره ). در عین حال آنها با بلندگوهای جلو عمل می کنند تا به شما حس حرکت بدهند ( صدا از جلو شروع شده و به عقب حرکت می کند ).


چطور تمام این صداها از هم تفکیک می شوند ؟
این کار توسط گیرنده صوتی/تصویری Audio/Video Receiver که قلب واقعی سینمای خانگی است انجام می پذیرد.
گیرنده Reviever مجموعه گیرنده صوتی/تصویری و تقویت کننده در یک سینمای خانگی ، کاری مشابه اجتماع عملکرد گیرنده و تقویت کننده در هر استریویی انجام می دهد . این بخش سیگنال هایی را از ورودی های مختلف دستگاه دریافت می کند. مثل VCR و DVD Player یا بشقاب ماهواره. در این قسمت سیگنال ها تبدیل و تقویت شده و به خروجی دستگاه ارسال می شود (تلویزیون و سیستم صدا ).

مجموعه بخش گیرنده و دریافت کننده در حقیقت اجزای متفاوت را ترکیب می کند. برخی از آنها دارای DVD و Media Player  هستند. شما می توانید با تهیه اجزا به صورت جداگانه یک سیستم سینمای خانگی عالی درست کنید. اما اکثر مردم ترجیح می دهند که یک دستگاه کامل را برای تمامی این امکانات خریداری کند.

قسمت های تشکیل دهنده یک گیرنده عبارتند از:

- ورودی صوتی/تصویری برای منابع ویدئویی مانند DVD Player و DVR

- پیش تقویت کننده

- رمزگشای صدای فراگیر ( سازنده سیگنال aka )

- تقویت کننده قدرتمند برای صدای هر کانال

 و خروجی برای بلندگوها و تلویزیون. راه صوتی و تصویری تا حدی سر راست است. اجزای منبع DVD Player  و VHS و غیره سیگنال ها را برای بخش دریافت کننده تغذیه می کند . شما انتخاب می کنید که متمایلید کدام بخش ورودی برای واحد خروجی تغذیه شود. پیش تقویت کننده این سیگنال را انتخاب می کند و سطح خط آنرا کمی تقویت می کند.

بلندگوها و تلویزیون

گیرنده تصویر را به تلویزیون و صداها را به بخش رمزگشا می فرستد. این تقویت کننده ها به بلندگوهای مناسب متصل می شود. رمزگشای آنالوگ و دیجیتال عملکرد متفاوتی دارند. صدای فراگیر دیجیتال نسبتا ساده است ؛ هنگامی که یک شرکت برنامه دیجیتال دالبی می سازد، برای مثال آنها 6 کانال صوتی جداگانه را رمز گشایی می کنند به طور ویژه ای که برای بلندگوهای دیجیتال دالبی تنظیم شود یک رمزگشای صدای فراگیر دیجیتال دالبی کانال های متفاوت را تشخیص می دهد و آنها را به بلندگوهای مناسب می رساند. اما داستان صدای فراگیر آنالوگ چیز دیگری است. در کانال های آنالوگ مختلف صدای فراگیر از دو کانال صوتی استاندارد استخراج می شود که سیگنال های استریو معمولی را درست می کند. این امر به طور شایع 4-2-4 نامیده می شود. زیرا رمزگشا در اصل کانال های جلو و پشت سر را گرفته و آنها را به صورت کانال های استریو معمولی بکار می گیرد و رمزگشای صدای فراگیر دوباره چهار کانال را جدا می سازد. دامنه وسیعی از گیرنده های صوتی / تصویری موجود است. در خرید یک سینمای خانگی کامل این گیرنده ها اغلب با تمام بلندگوهایی که شما نیاز دارید به فروش می رسد.

یکی از مهمترین تفاوت های بین مدل های گیرنده های صوتی / تصویری این است که چه فرمت صدای فراگیر را تامین می کنند. در بخش بعدی فرمت های مختلف و پیشنهادی را شرح می دهیم.

 

کدام فرمت صدای فراگیر می باشد ؟

در بخش آخر دیدیم که گیرنده های صوتی/تصویری اطلاعات به رمز نوشته شده صدای فراگیر را در سیگنال های تصویری رمزگشایی می کنند و به سمت بلندگوهای مناسب هدایت می کنند. این گیرنده ها به رمزگشایی فرمت های متفاوت تجهیز شده اند . امروزه دو منبع اصلی فرمت صدای فراگیر وجود دارد. آزمایشگاه های دالبی و سیستم سینمای دیجیتال ، فرمت های آزمایشگاه های دالبی شامل نسخه های متنوع دیجیتال دالبی 1) Dolby Digita و 2) Dolby Prologic است. سیستم های سینمای دیجیتال دامنه ای از فرمت های DTS (Digital Theater Sound ) بوجود آورده است. بین دو کمپانی، صفی گیج کننده از گزینه های انتخاب صدا وجود دارد. بنابراین می خواهیم که شما چه چیزی را باید بدانید:

- رمزگشایی DTS  تراکم کمتری را از رمزگشایی دالبی استفاده می کند. این بدین معناست که صدای DTS  واضح تر و شفاف تر است.

- البته رمزگشایی DTS بطور عادی کمتر در DVD ها و پخش های تلویزیونی استفاده می شود.

- بیشتر DVD ها برخی از گزینه های انتخابی صدای فراگیر را دارند و بعضی نیز انتخابهای صدای DTS را پیشنهاد می کنند.

خوشبختانه تعداد زیادی از گیرنده های صوتی / تصویری دامنه وسیعی از انتخابات DTS و Dolby را پشتیبانی می کند . وقتی که شما می خواهید یک دریافت کننده را انتخاب کنید بهتر است تا در مورد دو چیز تصمیم بگیرید: چه پشتیبانی DTS و چه تعداد بلندگو می خواهید برای برقراری صدای فراگیر استفاده کنید. بیشتر گزینه های شایع 1/5 و 1/6 و 1/7 فراگیر که برای شماره کانال ها نام گذاری شده است. "1." به کانالی برای ساب ووفر اشاره دارد. کانال ساب ووفر فرکانس پایین صدا را حمل می کند تا bass را ترقی دهد و افکت های صداها ی معینی چون صدای قطار و انفجار را بوجود می آورد. در زیر به چند نمونه از چیدمان بلند گوها و فرمت های پشتیبان آنها اشاره می کنیم:

- 5/1 (5 بلندگو + ساب ووفر)

یک سیستم 5/1 دارای بلندگوهای چپ، راست و مرکز و بلندگوهای صدای فراگیر در چپ و راست می باشد. دالبی دیجیتال Dolby Digital، 2 Dolby Prologic و DTS ( صدای سینمای دیجیتال ) این فرمت را پشتیبانی خواهند کرد. 96/24 DTS  از فرمت کانال 5/1 استفاده می کند تا صدا را با همان سرعتی که ضبط شده است اجرا کند.

دالبی دیجیتال - سوراند hometheater

 

6/1 ( 6 بلندگو + ساب ووفر ):

یک چیدمان 6/1 تمامی اجزای سیستم 5/1 را برداشته و یک کانال عقبی اضافه کرده است. EX   Dolby Digitalاز این فرمت استفاده می کند و کانال اضافی را به دو بلندگوی عقبی چپ و راست تفکیک می سازد. DTS-ES از طرف دیگر از بلندگوی مرکزی عقب نیز استفاده می کن. DTS Neo:6 می تواند یک فرمت 6 کاناله را پشتیبانی کند.

دالبی دیجیتال - 6.1 ( 6 بلندگو + ساب ووفر

7/1 ( 7 بلندگو + ساب ووفر ):

دالبی پرولاجیک 2 کانالهای جداگانه ای برای بلندگوهای عقبی چپ و راست دارد بیش از آنکه یک کانال را تفکیک و روانه دو باند سازد.

سینمای خانگی چیست ؟

در حقیقت سیستم صدا چیزیست که تجربه سینمای خانگی را کامل می سازد اما اولین چیزی که شاید بیش از هر چیز توجه شما را در هنگام قرارگیری در مقابل صفحه تصویر به خود جلب کند، تلویزیون است.

تلویزیون دید مستقیم استاندارد:

بزرگترین متغیر در یک سیستم سینمای خانگی، تلویزیون است و فاکتور اصلی که قیمت تلویزیون را تعیین می کند اندازه وکیفیت تصویر است.

تلویزیونهای دید مستقیم ( Direct-view televisions ): ما با این دسته از تلویزیون ها ( اصطلاحا تلویزیونهای لامپی ) آشنایی بیشتری داریم. در این مدل ها یک لوله اشعه کاتدی (CRT) و یک تفنگ الکترونی scanning electron gun ( حرکت خط به خط الکترونی در سطح داخلی صفحه نمایش، جهت روشن کردن فسفری که تصویر را تشکیل می دهد ) وجود دارد. تلویزیونهای دید مستقیم خوب یک تصویر عالی را ارسال می کنند. اما بدلیل تکنولوژی بکار رفته در آن (CRT) در ابعاد خاصی محدود می شوند. بزرگترین صفحه تلویزیون دید مستقیمی را که می توان امروزه یافت قطری در حدود 40 اینچ دارد . . .

_________________________________________

فیلم سه بعدی آناگلیف و فیلم سه بعدی بلوری به همراه عینک سه بعدی

خرید فیلم سه بعدی بلو-ری برای تلویزیون های سه بعدی Blu-ray 3D Movie

خرید عینک سه بعدی مقوایی با فیلترهای ساخت انگلیس

عینک سه بعدی تایوانی با بدنه پلاستیکی و محکم

فروش فیلم چهار بعدی برای سینمای چهار بعدی پارک ها و مراکز تفریحی

فیلم سه بعدی ایرانی و دانلو فیلم سه بعدی با کارگردانی و فیلمبرداری فرامرز قهرمانی فر

سینمای سه بعدی در ایران و ساخت اولین فیلم سه بعدی در ایران

فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی در ایران

گالری عکس های سه بعدی فرامرز قهرمانی فر

کتاب سه بعدی و چاپ عکس های سه بعدی فرامرز قهرمانی فر در ایران و کشورهای اروپایی - امریکایی

www.iran3dtv.com

Share |

_________________________________________________