قبل از هر چیز باید به این موضوع اشاره کنم که عکاسی سه بعدی به عنوان یکی از تکنیک های عکاس بشمار نمیرود بلکه یک روش بسیار متفاوت در عکاسی می باشد که امروزه با وجود نرم افزارهای سه بعدی و تلویزیونهای سه بعدی پیشرفت های قابل توجهی داشته و در قوانین این روش تحولات بسیاری صورت گرفته است . . .

عکاسی سه بعدی حرفه ای با محتوای هنری - صنعتی - تبلیغاتی - نظامی - جغرافیایی - میراث فرهنگی . . . از موضوعات مختلف طبق درخواست متقاضی بر مبنای نوع کار و پروژه قابل اجرا می باشد. عکس های سه بعدی در قالب و فرمت های رایج با تکنولوژی روز جهان ارائه می گردد.

به درخواست مشتری می توانیم عکس های سه بعدی را برای تلویزیون های سه بعدی و یا برای چاپ آناگلیف (کاتالوگ - بروشور - کتاب - پوستر) و یا جهت چاپ عکس های سه بعدی لنتیکولار (Lenticular) ارائه نمائیم.

 

قابل ذکر است که عینک های سه بعدی مورد نیاز با فیلترهای ژلاتینی ساخت انگلیس را می توانید از طریق سفارش این کالا در کوتاه ترین زمان (24 ساعته) دریافت نمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید تماس حاصل فرمائید.

 

موارد استفاده عکاسی سه بعدی بسیار زیاد است که در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره می کنم

عکاسی سه بعدی هوایی: جهت نقشه برداری و شناسایی دقیق و محاسبات ... ثبت می گیرد.

عکاسی سه بعدی تبلیغاتی: به منظور ارائه تصویری دقیق و برتر با تکنولوژی روز جهان برای نمایشگاه ها - کتاب ها - مجلات - کاتالوگ ها - پوسترها - پزشکی - نجوم - نظامی - کنفرانس ها و غیره ... استفاده می گردد.

عکاسی سه بعدی تبلیغاتی ویژه: با عکاسی سه بعدی ویژه شما قادر خواهید بود موضوع عکاسی شده خود را در هر مکانی که لازم باشد بصورت کاملا واقعی و بطور زنده در ابعاد مختلف به نمایش بگذارید. معمولا بیننده با دیدن این نوع تصاویر شگفت زده می شوند و لازم به ذکر است که این روش از عکاسی سه بعدی اوایل سال 2010 به ثبت رسیده است و هم اکنون با در دسترس بودن این روش از عکاسی سه بعدی شما هم می توانید سفارش کار خود را با این روش به معرض نمایش بگذارید.

عکاسی سه بعدی صنعتی: جهت ارائه تصاویر سه بعدی از موضوعاتی که جنبه محاسباتی و نمایشی دارد ثبت می گردد.
عکاسی سه بعدی تجاری: در این نوع از عکاسی با در نظر داشتن موضوع مورد نظر که قالباً مراسم ازدواج - جشن ها - محافل - جشنواره ها وغیره ... صورت می گیرد جنبه یادبود و آلبوم آن در نظر گرفته می شود.

پل در دست ساخت علیا - 100 کیلومتری اهواز سال 1389

عکس سه بعدی آناگلیف از پل در دست ساخت علیا - 100 کیلومتری اهواز - 1389

عکس سه بعدی هوایی (استریو هلی شات) از پل در دست ساخت علیا - 100 کیلومتری اهواز سال 1389

عکس سه بعدی هوایی (هلی شات) از پل در دست ساخت علی - 100 کیلومتری اهواز سال 1389

صفحه وسط کاتالوگ سه بعدی پروژه سد و نیروگاه گتوند علیا - 100 کیلومتری اهواز سال 1389

صفحه وسط کاتالوگ سه بعدی پروژه سد و نیروگاه گتوند علیا

صفحه ای دیگر از کاتالوگ سه بعدی پروژه سد و نیروگاه گتوند علیا

جلد کاتالوگ سه بعدی پروژه سد و نیروگاه گتوند علیا

________________________________________________________

 

عــکاسـی ســه بــعدی هــوایی از دکل حفاری نــفت و گاز در منطقه ویژه و حــوزه خلیج فارس (فاز 12 شرکت پتروپارس).

عکس سه بعدی از دکل حفاری در خلیج فارس - عسلویه - فاز 12

عکس بالا را می توانید با نگاه متقطع و بدون عینک سه بعدی رویت نمائید که البته نیاز به تمرین و ممارست دارد.

 

عکس سه بعدی آناگلیف از دکل حفاری در خلیج فارس - عسلویه - فاز 12

برای دیدن این عکس شما نیاز به عینک سه بعدی Anaglyph خواهید داشت

________________________________________________________

 

تبدیل عکس دو بعدی به سه بعدی با بالاترین دقت و کیفیت

موس خود را روی عکس قرار دهید تا ورژن سه بعدی آن را ببینید

تبدیل عکس دو بعدی به عکس سه بعدی

عکاسی: فــرامــرز قــهرمانی فر

facebook

Faramarz Ghahremanifar

Create Your Badge

 

________________________________________________________

فیلم سه بعدی و سینمای سه بعدی در ایران - فــرامــرز قــهرمانی فر عکس های سه بعدی از اولین فیلم سینمایی سه بعدی ایرانی با حضور هنرمندان و ستاره های سینمای ایران - سال 1389

3D Photo in 3D Cinema

________________________________________________________

 

تاریخچه ای کوتاه ... در حد یک خاطره از سینمای سه بعدی در ایران

 

سینمای سه بعدی با جذابیت های ویژه و فریبنده خود مثل همیشه اثری به یادماندنی و ماندگار در اذهان بجای می گذاشته و این موضوع نیز همچنان ادامه خواهد داشت تا انسان متفکر به خواسته های بی انتهایش دست یابد. اگر کمی به عقب برگردیم خواهیم فهمید که هنوز در ابتدای راه هنر هفتم هستیم و سینمای سه بعدی با فیلم های جنجالی و پرده های 600 متر مربعی خود برای جنگیدن و رقابت با سینمای دوبعدی جبه گرفته است که این موضوع در امریکا بیش از سایر کشورهای نمایان است

اما در ایران چه خبر است!؟


تعدادی از سینما های تهران و تعدادی از سینماها در شهرستانها در سالهای 1354 الی 1356 مجهز به پرده و آپارات های استریو (سه بعدی) شدند و فیلم های سه بعدی خاطراتی مصور و بیادماندنی را از این تکنولوژی در ایران بجای گذاشتند. جذابیت و ماندگاری فیلم های سه بعدی سینمایی در اذهان چنان است که بعد از گذشت سالهای 1354 - 1356 هنوز صحنه ها و پلان های فیلم های سه بعدی آن دوره فراموش نشده است.
فیلم و سینمای سه بعدی امروزه یک نیاز واقعی بشمار میآید و با توجه به کیفیت و رکود اقتصادی سینما در ایران، تولید فیلم سه بعدی و داشتن سینمای سه بعدی در ایران امری اجتناب ناپذیر می باشد.

در طی چند سال اخیر تلاش هایی که نسبت به تولید و آموزش فرهنگ فیلمسازی و فیلم سه بعدی همچنین عکاسی سه بعدی(استریوگرافی) داشته ام و نتایج بسیار خوبی را به دست آورده ام که در مقطع خود ارزشمند بوده و این گام ها هرچند لاکپشت گونه ولی پایدار به جلو حرکت داشته است.
کسب تجربیاتم از سال 1364 با آموختن عکاسی در هنرستان هنرهای زیبا (وابسته به وزارت ارشاد اسلامی) آغاز شد و در کنار رشته تحصیلی خود(گرافیک) نقاشی را به صورت حرفه ای تمرین می کردم و عکاسی را نیز در کنار آنها تجربه می کردم. سال 1369 - 1370 با شرکت مکارم مشغول به تولید انیمیشن های آموزشی شدم و نتیجه دو سال همکاری با شرکت مذکور تولید 5 فیلم انیمیشن بود. تجربیاتی که از طراحی و چاپ سیلک اسکرین به همراه گرافیک - نقاشی - عکاسی و فعالیت در بخش های گوناگون انیمیشن داشتم باعث شد تا توانایی هایم افزایش یابد. با دقت و علاقه ای بی انتها به عکاسی سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی توجه نشان داده بودم و تمام خواسته ها و علایقم را در آن میدیدم. اولین عکس های سه بعدی خود را در سال 1367 ثبت کردم و به وسیله استریوسکوپی که ساخته بودم آنها را می توانستم ببینم. در سال 1369 وسیله ای را به نام Beam Spliter ساختم که به وسیله آن می توانستم بطور همزمان دو تصویر مجزا از دو زاویه برای چشم چپ و چشم راست فیلمبرداری و عکاسی کنم. استریوسکوپی را که ساخته بودم را در سال 1376 کاملتر کردم و این محصول را به کشور امریکا و استرالیا - نیوزیلند صادر می کردم.

پس از گذشت سالها تصمیم به تولید فیلم سه بعدی گرفته بودم و با همه تجربیاتی که کسب کرده بودم توانستم جرات و جسارت لازم را برای فیلمبرداری و ساخت فیلم سه بعدی را پیدا کنم.
در سال 1377 اولین فیلم سه بعدی را برای جشنواره انجمن سینمای جوانان ایران ساختم و سال 1378 به روی پرده سینمای فلسطین رفت و این اولین تجربه ام بود که آغاز ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایران بشمار می آمد که به دنبال آن ویدئوی سه بعدی فیلم مذکور با نام " رونما " از طریق موسسه رسانه های تصوری و به همراه عینک سه بعدی در سطح کل کشور توضیع شد.

امروزه آموزش و کسب تجربه برای فیلمسازان - کارگردانان - تصویربرداران - عکاسان و گرافیست ها امری ضروری به شمار می آید و در این مقطع از زمان نیاز به این مورد به خوبی احساس می شود. فیلمسازان و کارگردانان جوان ایران نباید از به روز شدن در تکنولوژی های تصویری عقب بمانند. تصویر آینده بشر متعلق به تصاویر سه بعدی می باشد. همانطور که شاهد دگرگونی تصاویر سیستم آنالوگ به دیجیتال بودیم، شاهد دگرگونی تصاویر دیجیتال دو بعدی به سه بعدی خواهیم بود و از این رو هنرمندان رشته های مختلف و سایر عوامل ذیربط باید به فکر آموختن و کسب تجربه هنر تصویرسازی سه بعدی باشند. همانگونه که سیستم صوتی از ابتدا تا به امروز پیشرفت چشمگیری داشته است، سیستم تصویری نیز رو به پیشرفت می باشد تا انسان بتواند به درستی از هر دو چشم خود برای دیدن و لذت بردن از تصاویر بهره مند شود.
آموزش عکاسی سه بعدی از سال 1387 الی 1390 در هنرستان هنرهای زیبای پسران (وابسته به وزارت ارشاد اسلامی) فعال بود و هنرجویان این هنرستان تنها هنرجویانی بودند که در سطح کل کشور استریوسکوپی و هنر تصویرسازی سه بعدی را به صورت آکادمیک فرا می گرفتند.

 

________________________________________________________

ویژه تلویزیون های سه بعدی و پروجکشن های سه بعدی

تلویزیون های سه بعدی به زبان ساده با دو روش فیلم های سه بعدی را نمایش میدهند یکی سیستم بلو-ری سه بعدی است که از دو تصویر چپ و راست Full HD استفاده می کند و دومین روش از یک تصویر Full HD که تصاویر چپ و راست در کنار هم به صورت فشرده قرار گرفته اند ....

فیلم سه بعدی برای تلویزیون های سه بعدی

دانلود ویژه تلویزیون های سه بعدی

________________________________________________________

 

The Everlasting Iranian People Congress (1389 - 2010) - 1920 x 1080

فیلم سه بعدی چهره های ماندگار - با کارگردانی و فیلمبرداری فرامرز قهرمانی فر

استفاده از این فیلم با ذکر منبع و توضیحات کامل با تبادل لینک مانعی نخواهد داشت.

دانلود از Youtube دانلود فیلم سه بعدی

________________________________________________________

 

فیلم سه بعدی آناگلیف گتوند علیا ( پروژه ساخت سد گتوند و پل علیا ) در 100 کیلومتری اهواز

Gotvand-Olia Project - 1920 x 1080

فیلم سه بعدی مستند از پروژه سد و پل علیا در 100 کیلومتری اهواز با کارگردانی و فیلمبرداری سه بعدی فرامرز قهرمانی فر

استفاده از این فیلم با ذکر منبع و توضیحات کامل با تبادل لینک مانعی نخواهد داشت.

دانلود از Youtube دانلود فیلم سه بعدی فرامرز قهرمانی فر

________________________________________________________

 

فتوکلیپ سه بعدی آناگلیف از حرم مطهر امام رضا (ع) با موسیقی محمد رضا علیقلی و صدای اذان مرحوم استاد مرحوم موذن زاده اردبیلی

3D Photo Clip from Holy Shrine Imam Reza(A.Z) .Exe in Zip file _ You need the Password that. Permission download for 3D Artists

Download 3D Movie فیلم سه بعدی و فتوکلیپ سه بعدی آناگلیف از حرم مطهر امام رضا (ع) با موسیقی محمد رضا علیقلی و صدای اذان مرحوم استاد مرحوم موذن زاده اردبیلی حجم فیلم سه بعدی 141 MB

Download from HTTP Direct
________________________________________________________

 

نمونه ای از یک فیلم سه بعدی آناگلیف خانگی جهت آزمایش کیفیت عینک های سه بعدی آناگلیف - تابستان 1385

Ava and Mother - 720 x 480

دانلود فیلم سه بعدی - ساخته فــرامــرز قــهرمانی فر

دانلود از Youtube دانلود فیلم سه بعدی

استفاده از این فیلم با ذکر منبع و توضیحات کامل با تبادل لینک مانعی نخواهد داشت.

________________________________________________________

 

انیمیشن سه بعدی ایستاده

نوعی دیگر از نمایش فیلم های سه بعدی و انیمیشن های سه بعدی که از سال 2008 میلادی رایج شده است با تکنیکی پیچیده تر از سایر فیلم های سه بعدی ساخته و به نمایش درمیآید. این نوع از فیلم های سه بعدی بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و بهترین راه برای نمایش سه بعدی احجام میباشد، بطوری که بیننده بطور کاملا واقعی سوژه و احجام را در مقابل خود میبیند. برای نمایش این فیلم های سه بعدی لازم است که ویدئوپروجکشن بصورت کاملا عمودی در بالا و به سمت پایین نصب شود تا با موقعیت بیننده سازگار شده و بر حسب نقطه گریز پرسپکتیو دید ناظر با فیلم هماهنگ شود. با بزرگنمایی تصویر حجم به نمایش درآمده نیز بزرگتر رویت خواهد شد و بنابراین لازم است موقعیت بیننده نیز تغییر کند. در اینجا لازم به ذکر می باشد که تصویر روی پرده ای که در سطح زمین نصب شده است به نمایش درمیآید و برعکس آنچه که در سینمای سه بعدی معمولی موضوع فیلم از روبروی بیننده به صورت سه بعدی دیده می شود، در اینجا همه چیز مانند سن تئاتر از روی زمین بلند شده و به صورت برجسته و کاملا قابل لمس ظاهر می شود.
در اینجا نیز نمونه ای را جهت دانلود ارائه نموده ام.

انیمیشن سه بعدی آناگلیف ایستاده

دانلود از Youtube دانلود فیلم و انیمیشن سه بعدی

استفاده از این فیلم با ذکر منبع و توضیحات کامل با تبادل لینک مانعی نخواهد داشت.

________________________________________________________

 

 

Share |