عینک-سه-بعدی-در-ایران

مدیریت و مشارکت در ساخت برنامه سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی و خدمات فیلمبرداری سه بعدی + عکاسی سه بعدی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور . . .

 

این وب سایت از سال 1999 میلادی متعلق به نماینده ایران در انجمن بین المللی استریوسکوپی می باشد و هدف از راه اندازی آن ارائه خدمات و محصولات هنرهای سه بعدی استریوسکوپی با تکنولوژی روز جهان می باشد و همچنین حاوی مقالاتی است برای حفظ سلامت در تولیدات سه بعدی و ارتقاء سواد بصری سه بعدی برای عموم مردم . . .

UN

فرامرز قهرمانی فر نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپی در ایران

برای ترویج و نشر هنر سه بعدی در جهان باید محصولات سه بعدی سالم را به مردم ارائه داد و این مردم هستند که خوب و بد را تشخیص می دهند و تصمیم گیرنده خواهند بود.

فعالیت تخصصی من در فیلمبرداری - فیلمسازی سه بعدی و عکاسی سه بعدی "StereoPhotography" می باشد و سعی می کنم در اینجا شما را با کار و تولید محصولات سه بعدی خود آشنا کنم.

برای این منظور می توانید به لینک های زیر رجوع فرمائید ...

________________________________________________________________

سرویس و خدمات فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی و سایر موارد را به علاقمندان و افرادی که مایل هستند از خود و خانواده خود فیلم سه بعدی و عکس سه بعدی داشته باشند را در قالب های زیر معرفی می کنیم.

عکس و فیلم فقط برای یک بار از لحظات زندگی ما را ثبت می کند و دیگر قابل تکرار نمی باشد. با فناوری روز جهان در زمینه تصاویر سه بعدی شما می توانید لحظات خود را با تکنولوژی فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی ثبت کنید و از آن لذت بیشتری ببرید.

باعث خوشحالی و افتخار خواهد بود که ما می توانیم شرایط و موارد زیر را برای ایرانی های مقیم خارج از کشور فراهم سازیم و همچنین شما می توانید با ما همکاری داشته باشید تا بتوانیم از موارد زیر برای کشوری که مقیم آنجا هستید استفاده کنیم و در این همکاری شما هم ذی نفع خواهید بود.

شرایط همکاری به صورت تفاهمی "ترجیحا در قالب یک قرارداد از طرف وکیل طرفین" خواهد بود.

بنابراین از شنیدن پیشنهاد و یا انتقادهای سازنده شما خوشحال خواهیم شد و از آنها استقبال می کنیم.

آدرس ایمیل: آدرس ایمیل

تماس-با-ما

________________________________________________________________

لیست خدمات و سرویس های سه بعدی

 

1) فیلمبرداری سه بعدی سینمایی - مدیریت فنی فیلمبرداری سه بعدی
2) فیلمبرداری سه بعدی فیلم های مستند
3) فیلمبرداری سه بعدی برای تلویزیون های سه بعدی و تورهای گردشگری
4) فیلمبرداری سه بعدی برای تلویزیون های معمولی و شبکه های تلویزیونی خارج از کشور
5) فیلمبرداری سه بعدی از کنسرت ها و سایر برنامه های هنری
6) فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از تئاتر
7) فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از پروژه های صنعتی
8) فیلمبرداری و ساخت تیزرهای سه بعدی تبلیغاتی و تجاری
9) فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از مراسم و مجالس و جشن ها
10) برگزاری نمایشگاه های عکاسی سه بعدی آموزشی - فرهنگی - هنری و تجاری
11) کارگردانی و نظارت کیفی تولید فیلم های سه بعدی آموزشی - انیمیشن - داستانی و تبلیغاتی
12) کارگردانی فنی و نظارت کیفی در تولید فیلم های سه بعدی داستانی

 

تولید محصولات سه بعدی

 

13) عکاسی سه بعدی - طراحی و چاپ پوستر یا کارت پستال های سه بعدی + عینک های سه بعدی
14) طراحی و چاپ پوسترهای سه بعدی آموزشی - تزئینی - ورزشی - هنری و غیره ...
15) ساخت و تولید موسیقی اسلاید سه بعدی سه بعدی + عینک های سه بعدی
16) ساخت و تولید آلبوم های موزیکال سه بعدی از هنرمندان آهنگساز و خوانندگان مطرح روز با صدای دالبی
17) طراحی و تولید کتاب سه بعدی سه بعدی + عینک های سه بعدی
18) تولید سفارشی عینک های سه بعدی آناگلیف با تضمین کیفیت و طراحی ویژه

 

آموزش و تدریس

 

19) برگزاری کارگاه آموزش "WorkShop" عکاسی سه بعدی و آموزش نرم افزار مربوط به ساخت تصاویر سه بعدی در 5 جلسه
20) آموزش تولید عینک های سه بعدی در کارگاه شخصی

 

فرهنگی هنری

 

21) عکاسی سه بعدی و چاپ سه بعدی کتاب با موضوعات سفارشی و برگزاری نمایشگاه عکس سه بعدی و دو بعدی به منظور رونمایی از کتاب

________________________________________________________________

$

منافع و سود مشترک مالی برای سرمایه گذار و تولید کننده:

سرمایه گذاری در وقت و صرف انرژی برای کسب درآمد و کاری مناسب همیشه نتیجه مثبت به همراه ندارد، چرا که امکان دارد آن طرح و پروژه قبلا چندین بار اجرا شده باشد و مورد توجه قرار نگیرد، ولی اگر با تکنولوژی روز دنیا همراه و همگام باشد حتما نتیجه قابل توجهی را کسب خواهد کرد به همین دلیل سینمای هالیوود و سایر کمپانی های بزرگ و کوچک سینمایی برای ساخت هر فیلم، نسخه سه بعدی آن را هم می سازند تا در کنار فروش فیلم خود از تکنولوژی روز در قالب ورژن سه بعدی سود بیشتری ببرند، این موضوع در حالی اتفاق می افتد که بعضی از فیلم های سینمایی مطرح (مانند Gravity) از لحاظ تکنیکی و سناریو واقعا نیازی به ورژن سه بعدی ندارند اما سیاست کلی تهیه کنندگان سینمای امریکا و اروپا گاهی اوقات بر مبنای فروش و سود بیشتر می باشد . . .

حال می خواهیم به این نتیجه برسیم که ساخت برنامه های سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی منافع و سود مالی خود را به همراه خواهد داشت، اما تولید عینک های سه بعدی به عنوان یک وسیله مصرفی بحثی دیگر است که منافع و سود مالی چشمگیرتری را در بر می گیرد، به طوری که اگر برنامه سه بعدی (حتی در حد یک کلیپ و یا تیزر تبلیغاتی) از طریق یک شبکه تلویزیونی پخش شود نیاز به میلیونها عینک سه بعدی خواهد داشت که سود آن بسیار قابل توجه خواهد بود و همچنین در امتداد آن بسیاری از شبکه های تلویزیونی برای رقابت به سمت گروه سازنده برنامه های سه بعدی جذب خواهند شد و . . .

پیشنهاد و ایده ما به مدیران - تهیه کنندگان و گارگردانان علاقمند و عموم مردم:

سرمایه گذاری برای کارگاه تولید عینک سه بعدی و ساخت برنامه های سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی خارج از ایران با ما و مطرح کردن ایده به شبکه های تلویزیونی از شما.

ساخت میلیون ها عینک سه بعدی برای برنامه های تلویزیونی سود کلانی به همراه خواهد داشت که ما سعی داریم به دلایل زیادی این طرح را به غیر از ایران در سایر کشورها برنامه ریزی و اجرا کنیم و از کسانی که مایل به همکاری هستند دعوت می کنیم جهت مذاکره با ما تماس داشته باشند تا طرح کلی را به صورت شفاهی عنوان کنم . . .

 

الف) سرویس عکاسی سه بعدی و فیلمبرداری سه بعدی با صدای دالبی برای مشتریان مقیم خارج از کشور بسیار ساده و طبق قرارداد بین سفارش دهنده و مشتری، به واسطه وکلای مربوطه انجام خواهد گرفت که این موضوع می تواند به صورت تفاهمی نیز انجام پذیرد. شما می توانید با ارسال دعوت نامه از این سرویس به منظور فیلمبرداری سه بعدی و عکاسی سه بعدی از مراسم جشن و میهمانی های خود برای تلویزیون های سه بعدی شخصی بهره مند شوید و یادگاری استثنایی از خود داشته باشید. نتیجه و خروجی فیلم سه بعدی و عکس های سه بعدی بر روی 3D Blu-ray Disk با صدای دالبی و یا سایر فرمت های دلخواه شما ارائه خواهد شد.

ب) همچنین کارگردان ها و تهیه کنندگان شبکه های تلویزیونی می توانند به منظور تولید برنامه های سه بعدی (با همکاری دوجانبه) جهت شبکه های تلویزیونی کشوری که مقیم آنجا می باشند . . . اقدام نمایند و ما می توانیم با تکنیک های ویژه در استریوسکوپی (Stereoscopy) برنامه های سه بعدی تلویزیونی را برای تمام تلویزیون های معمولی سراسر دنیا به صورت سه بعدی بسازیم تا همه افراد (حتی آنهایی که تلویزیون سه بعدی ندارند) بتوانند از برنامه های سه بعدی بهره مند شوند. ویژگی این تکنیک از برنامه های سه بعدی تلویزیونی در اینجاست که بیننده بدون عینک سه بعدی، تصاویر را به صورت معمول و همیشگی مشاهده خواهد کرد و با داشتن یک عینک سه بعدی 2.80$ تصاویر دارای عمق و بعد طبیعی خواهد شد.

لازم به ذکر می باشد که روش تصویربرداری در ساخت برنامه های سه بعدی برای شبکه های تلویزیونی با روش متداول برای تلویزیون های سه بعدی و سینمای سه بعدی بسیار متفاوت می باشد و در نهایت ما قادر خواهیم بود برای هر دو سیستم همکاری و تولید داشته باشیم.

ج) تاسیس و راه اندازی شبکه تلویزیونی سه بعدی طبق استانداردهای بین المللی برای تلویزیون های سه بعدی که تقریبا در سراسر دنیا فراگیر شده است. همانطور که می دانید تعدادی از شبکه های ماهواره ای از سال 2013 میلادی کار ساخت برنامه های سه بعدی خود را به صورت جدی آغاز کردند و در حال حاضر هیچکدام رایگان نیستند . . . آغاز ساخت برنامه های سه بعدی تقریبا از سال 2010 میلادی برای بازی های جام جهانی فوتبال بود که با مورد توجه قرار گرفتن برنامه های سه بعدی، شبکه های سه بعدی نیز راه اندازی شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه مربوطه و سوابق من شوید.

لینک کسب اطلاعات برنامه های تلویزیونی

از ارائه نظر و پیشنهاد شما در ارتباط با همکاری در این بخش استقبال می کنم.

با تشکر از توجه شما

فــرامــرز قهــرمانی فر

نماینده انجمن بین المللی استریوسکوپیک در ایران

12 .8 .1392

آدرس ایمیل

تلفن

________________________________________________________________

یک نمونه کوتاه از فیلم سه بعدی ایرانی برای تلویزیون های سه بعدی . . . با حضور محمدرضا گلزار - آنا نعمتی - نیکی کریمی - آتیلا پسیانی - مهران رجبی و سایر هنرمندان مطرح ایران

عینک سه بعدی در تلویزیون جام جم - 3D Glasses in Iran TV

بخش کوتاهی از برنامه ویژه بهارستان از شبکه جام جم ( سال 1387 - با مجری محترم، استاد ناصر مــمـدوح و با کـارگـردانی جناب آقای دکتر مـهرداد حـجـتـی) که پخش فیلم سه بعدی را نیز در بر داشت. این معارفه 68 دقیقه ای به ساخت اولین فیلم های سه بعدی در ایران و تولید عینک های سه بعدی اختصاص داشت و لازم به ذکر است که در این برنامه برای اولین بار گوشه هایی از فیلم های سه بعدی که ساخته بودم از طریق آنتن های شبکه ماهواره ای جام جم برای مردم سراسر جهان با موفقیت پخش شد.

بخشی از مصاحبه و برنامه سه بعدی تلویزیونی از جام جم - سال 1387 اولین فیلم سه بعدی ایران

 

و این هم تعدادی از بریده جراید و روزنامه های سال 1377 - 78 در ارتباط با ساخت اولین فیلم های سه بعدی ایران

" برای خواندن اخبار روی تصاویر کلیک کنید "

3D Movie NEWS-001.jpg
مـجله فــیلم
3D Movie NEWS-002.jpg
مــجله عــکس - مدال SSA
3D Movie NEWS-003.jpg
کــیهان - ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-005.jpg
مــجله ویدئو - فــیلم
3D Movie NEWS-007.jpg
هــفته نامه خــانواده
3D Movie NEWS-008.jpg
روزنامه رســالت
3D Movie NEWS-009.jpg
هــفته نامه سینما
3D Movie NEWS-010.jpg
روزنامه اطــلاعـات
3D Movie NEWS-011.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-012.jpg
ســینما ویدئو
3D Movie NEWS-013.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-014.jpg
روزنامه قــدس
3D Movie NEWS-015.jpg
______ روزنامه ســلام ______
3D Movie NEWS-016.jpg
کــیهان - ویــژه نامه تخصصی عکس
3D Movie NEWS-017.jpg
روزنامه ابــرار
3D Movie NEWS-018.jpg
___ روزنامه کـار و کــارگــر ___
3D Movie NEWS-019.jpg
___ روزنامه عــصر آزادگان ___
3D Movie NEWS-022.jpg
_____ روزنامه آفـــرینش _____

_________________________________________________

 

موسیقی اسلاید سه بعدی از حرم امام رضا (ع). با صدای اذان مرحوم موذن زاده اردبیلی و موسیقی استاد محمدرضا علیقلی - سال تولید 1388 -
جهت رویت این کلیپ سه بعدی باید از عینک سه بعدی آناگلیف استاندارد استفاده نمایید. جهت تهیه و خرید عینک سه بعدی آناگلیف از طریق لینک زیر وارد وب سایت فروش عینک سه بعدی شوید.
لینک: http://www.iran3dcenter.com/3d-glasses.html
توجه داشته باشید نمایش عمومی و استفاده غیر شخصی از این ویدئو پیگرد قانونی خواهد داشت. لذا جهت نمایش عمومی توافقنامه یکی از صاحبین اثر الزامی می باشد.
صاحبین اثر: اداره کل وزارت ارشاد اسلامی استان تهران - مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
و
فــرامــرز قــهرمانی فر
شماره تماس: 09122798203

لینک دانلود: https://youtu.be/CG_OJTYIj3w

________________________________________________________


تست عینک سه بعدی آناگلیف و فروش پوسترهای سه بعدی

_________________________________________________

خدمات سه بعدی این وب سایت

______________________________________________________

 

آمــوزش عکاسی سه بعدی با اندروید 4.4 با یک شات و به وسیله دوربین معمولی گوشی های موبایل

 

آمــوزش عکاسی سه بعدی با اندروید ۴٫۴ و به وسیله دوربین معمولی گوشی های موبایل

نسل جدید اندروید ۴.۴ که با نام کیت کت (KitKat) در اختیار متقضیان قرار گرفته است با ویژگی های فوق العاده خود حرف های تازه ای برای گفتن دارد که یکی از آنها عکاسی سه بعدی است. این ویژگی به دلیل تخصصی بودن کمی دور از چشم و پنهان مانده است و ما در اینجا قصد داریم به سرویس و آموزش عکاسی سه بعدی با گوشی های موبایلی که اندروید ۴.۴ ( کیت کت ) بر روی آنها نصب است بپردازیم.

آموزش عکاسی سه بعدی فقط با یک شات به صورت  غــیـر حــضـوری  و  یا   آنــلایــن  نیز آموزش داده می شود و شما می توانید به وسیله یک عینک سه بعدی، عکس خود را با فرمت های دلخواه برای مانیتور کامپیوتر – تلویزیون سه بعدی – بلوری سه بعدی و حتی برای چاپ آماده سازید.

لازم به ذکر است  که  جهت  دیدن  عکس های سه بعدی  داشتن  و  استفاده  از  عینک های  سه بعدی  آناگلیف (Anaglyph) استاندارد الزامی  می باشد.

برای شروع کافی است شما با  یک  شات  عکاسی  نموده  و یک یا چند عکس برای ما  ارسال  کنید  و سه بعدی  آن  را  در  کمتر  از  چند  ساعت  تحویل  بگیرید.

این  اولین  درس  ما  به  شما  خواهد  بود  تا  از  کیفیت،  سرعت  و  راحتی  کار  با  سیستم  جدید  اندروید  مطلع  شوید.

 نمونه ای از یک عکس ظاهرا دو بعدی که با گوشی Motorola ثبت شده است را در کنار ورژن سه بعدی آناگلیف آن مشاهده می کنید. همانطور که در بالا اشاره کردم شما برای دیدن عکس های سه بعدی به عینک سه بعدی مخصوص آن تکنیک نیاز خواهید داشت.

 

شما می توانید جهت  کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

۰۲۱-۵۵۷۳۶۸۳۱ 

۰۹۱۲۲۷۹۸۲۰۳

فــرامــرز قــهرمانی فر

نماینده ایران در انجمن بین المللی استریوسکوپی

تماس با ما

_________________________________________________

آموزش عکاسی سه بعدی – فیلمبرداری و فیلمسازی سه بعدی به همراه آموزش نرم افزارهای مورد نیاز برای مونتاژ و خروجی های استاندارد با تکنولوژی های بکار گرفته شده در حیطه علم و هنر سه بعدی.

آموزش عکاسی سه بعدی

کارگاه آموزش عکاسی سه بعدی (Stereo Photography workshop) و ساخت تصاویر آناگلیف (Anaglyph) در روزهای پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه برگزار می شود.

همچنین جهت آشنایی بیشتر با محتوای کارگاه آموزش عکاسی سه بعدی  مقاله ای در اختیار علاقمندان  قرار  خواهد  گرفت تا  همگی بتوانند با محتوای اصلی آموزش عکاسی سه بعدی و Anaglyph بیشتر آشنا شوند.

این ورک شاپ با هدف آموزش شما برای عکاسی سه بعدی با یک دوربین معمولی و دوربین های سه بعدی و همچنین جهت ساختن تصاویر سه بعدی آناگلیف (Anaglyph) بدون نقص برای چاپ آغاز به کار خواهد کرد. شایان ذکر است که در این ورک شاپ به صورت عملی و تئوری با نرم افزارهای ساخت تصاویر سه بعدی آشنا خواهید شد و در اولین جلسه سی.دی نرم افزار ساخت و مونتاژ عکس های سه بعدی را به همراه عینک سه بعدی آناگلیف در اختیار شما قرار خواهیم داد تا تمرینات خود را برای رفع مشکلات در جلسه دوم به همراه داشته باشید.

 

لازم بـه  ذکـر است  که  کارگاه آموزش فیلمبرداری  و فیلمسازی  صرفا مختص  تهیه کنندگان – کارگردانان – نویسندگان و فیلمبرداران سینما  می باشد

و

عینک های سه بعدی آناگلیف برای مصارف تجاری به هر میزان و تعداد همیشه موجود می باشد.

 

از علاقمندانی که مایل به شرکت در کارگاه های آموزش عکاسی سه بعدی می باشند دعوت می شود جهت ثبت نام و  رزرو با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایند.

موبایل: ۰۹۱۲۲۷۹۸۲۰۳

تلفن های ثابت  کارگاه  صنعتی استریوسکوپی: 

۰۲۱-۵۵۷۳۶۸۳۱

فــرامــرز قــهرمانـی فـر

نماینده ایران در انجمن بین المللی استریوسکوپی

 

 

سوابق و بیوگرافی مدرس عکاسی و فیلمبرداری سه بعدی

سوابق و بیوگرافی

نگاهی به تاریخ تولید اولین فیلم های سه بعدی ایران که در سال 1378 الی 1379 که از انجمن سینمای جوانان آغاز و ادامه یافت . . .

نگاهی به تاریخ تولید اولین فیلم های سه بعدی ایران که در سال 1378 الی 1379 که از انجمن سینمای جوانان آغاز و ادامه یافت ....

_________________________________________________

 

 

Share |