Stereoscopic / 3D M.R.I Invention Patent in Iran by Faramarz Ghahremanifar - 2011

ثبت اختراع ام.آر.آی سه بعدی به روش Stereoscopic در ایران ( . . . ) و با تشکر از همکاری صمیمانه خانم سمانه حاجی محمدباقر

جهت مطالعه می توانید به پایین صفحه مراجعه فرمائید.

Click on images to enlarge

Patent-certificate invention-3d-mri-گواهی نامه ثبت اختراع ام آر آی سه بعدی

تائید اختراع سه بعدی

تائید اختراع سه بعدی

تائید اختراع سه بعدی

Declared-News

Iran Patent Number: 1390/05/17 - 390050593
Date & Invention Patent: 1390/07/20 - 71897

" ثبت اختراع تصویربرداری سه بعدی (Stereoscopic) با ام.آر.آی. جهت کمک به تشخیص بهتر و دقیقتر پزشکان جراح "

شماره و تاریخ ثبت اختراع: 71897 - 1390/07/20

شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه: 390050593 - 1390/05/17

 

برای دیدن و مطالعه عکس های سه بعدی ام.آر.آی، پزشکان جراح و رادیولوژیست ها به عینک سه بعدی مخصوص و مطابق با تکنیک ثبت تصویربرداری سه بعدی نیاز خواهند داشت. یعنی در سیستم آناگلیف (Anaglyph) به عینک سه بعدی آناگلیف نیاز است و در سیستم استریوسکوپی (Stereoscopy) به مانیتور سه بعدی یا تلویزیون سه بعدی و عینک سه بعدی پولاریز (Polarize) یا اکتیو (Active) نیاز خواهند داشت.

همانطور که در سالهای اخیر از سیستم سه بعدی Anaglyph به سیستم های جدید مانند نمایشگرهای سه بعدی Plarize و Active جهش داشته ایم، با پیشرفت تکنولوژی نمایشگرهای سه بعدی، ام آر آی سه بعدی هم قابل ارتقاء خواهد بود و بی شک کیفیت و نتیجه تصاویر بسیار متفاوت خواهد بود.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ورژن آناگلیف (Anaglyph) این ویدئوی سه بعدی را می توانید از طریق لینک Youtube ببینید و یا دانلود کنید دانلود سه بعدی از یوتیوب

ورژن استریوسکوپیک (Stereoscopic) این ویدئوی سه بعدی را می توانید از طریق لینک Youtube ببینید و یا دانلود کنید دانلود سه بعدی از یوتیوب

همانگونه که تصاویر رنگی نسبت به تصاویر سیاه و سفید دارای پیام بیشتری برای انتقال به بیننده هستند، تصاویر سه بعدی نیز به همان نسبت از ویژگی های بیشتری در انتقال پیام به بیننده برخوردار می باشد. بطور مثال در یک عکس سیاه و سفید معمولی از یک سیب نمیتوانیم پیام رنگ سیب را به بیننده انتقال دهیم و حسن تصاویر رنگی در همین است ... اما در تصاویر سه بعدی بجز نور، رنگ، کنتراست ها، سایه روشن ها، پرسپکتیو، بافت ها و غیره ... عمق و بعد نیز به کمک انتقال پیام ها می آیند و در نتیجه، ماندگاری تصویر در ذهن طولانی تر و درک آن نیز برای مغز بیننده بیشتر می شود. حال در این نوع از تصاویر سه بعدی استریوسکوپی ام. آر. آی. که به کمک علم پزشکی آمده است متخصصین جراح می توانند از این ویژگی در جهت تکمیل اطلاعات لازم برای تشخیص بهتر و دقیقتر جراحی خود بهرمند شوند.
با توجه به پیشرفت سریع در تکنولوژی Stereoscopy خروجی های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها Anaglyph می باشد. تصاویر سه بعدی Anaglyph یکی از سهل الوصول ترین خروجی هایی است که برای دیدن آن به عینک Anaglyph استاندارد نیاز است. تصاویر سه بعدی Anaglyph از ترکیب دو تصویر مکمل و قابل تفکیک ساخته می شوند، که یکی از تصاویر برای چشم چپ و دیگری برای چشم راست ثبت شده است. بنابراین با داشتن عینک سه بعدی Anaglyph چشمان بیننده قادر خواهند بود تا به وسیله هر چشم تصویر مربوط به خود را بسوی مغز ارسال کنند؛ در این میان کار فیلترهای عینک سه بعدی Anaglyph جدا کردن تصاویر ترکیب شده می باشد که این عمل به عهده فیلترهای رنگی و مخصوص عینک های سه بعدی Anaglyph می باشد. یکی از محاسن عکس های سه بعدی آناگلیف قابلیت چاپ آنها می باشد، در حالی که در سیستم Stereoscopy بیننده (پزشک یا رادیولوژیست) باید حتما مجهز به سیستم تلویزیون و یا مانیتور سه بعدی باشد و در این سیستم قابلیت چاپ وجود ندارد؛ مگر اینکه بیننده بخواهد از استریوسکوپ و عکس های سه بعدی Side by Side استفاده کند.

بهترین نتایجی که در این زمینه به دست آورده ام در ارتباط با تشخیص سریع و دقیق پیشرفت و یا پسرفت بیماری (تومور مغزی - همانژیوم) بوده است.

Share |

(Stereoscopy) ثبت اختراع - ام. آر. آی سه بعدی

3D M.R.I. in Iran by Faramarz Ghahremanifar

مهره ستون فقرات - ام آر آی MRI 3D

3D Stereoscopy MRI ثبت اختراع - ام. آر. آی سه بعدی

Share |

_________________________________________

جهت خرید عینک سه بعدی می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید

خرید-عینک-سه-بعدی-آناگلیف

_________________________________________